Astra Tech BioManagement ComplexTM
Egy egyedi kombináció
Az Astratech implantátum rendszerben az esztétika az implantátum rendszer tervezésének szerves része. Együttműködünk a természettel a természetes gyógyulási folyamat elősegítésében.
Egy sikeres implantátum rendszert nem határozhat meg egyetlen paraméter. Mint a természetben is, több, egymástól függő tényezőnek kell együtt működnie. A következő kulcsparaméterek kombinációja csak az Astra Tech-nél található meg:
- OsseoSpeed™ - több csont gyorsabban
- MicroThread™ - biomechanikai csont stimuláció
- Conical Seal Design™ - erős és stabil illeszkedés
- Connective Contour™ - nagyobb lágyszöveti kontaktzóna és térfogat
Áttekintés - Astra Tech BioManagement ComplexTM
Az implantátum transmucosalis rész (a fejrész) körüli lágyszöveti kontúr tapadásának létrehozása és fenntartása elengedhetetlen a sikeres implantációs kezeléshez. A fejrészt körbevevő lágyszöveti barrier képződése alapvetően a sebgyógyulás eredménye. Így a gyógyulási folyamat alatt a fejrész mellett egy barrier epithelium alakul ki, és a hámszövet felett egy kötőszöveti zóna képződik hozzátapadva a fejrész titán felületéhez, hogy megvédje az alatta lévő csontszövetet. A barrier epithelium és a kötőszövet-implantátum interface tehát létrehoznak egy bizonyos biológiai periimplantáris nyálkahártya vastagságot. Fontos, hogy ez a folyamat zavartalanul, a mikromozgások, valamint a fejrész és az implantátum közötti mikroszivárgások nélkül mehessen végbe, mivel ezek lelassíthatják a gyógyulási folyamatot, és ugyanakkor veszélyeztetik a hosszú távú eredményeket is.
Az implantátum tervezése és felületi tulajdonságai befolyásolják a kezdeti csontgyógyulást és a hosszú távú marginális csontstabilitást. Az implantátum felületéről kiinduló optimális biomechanikai és biokémiai stimuláció rendkívül fontos a csontgyógyulási folyamatban. A hosszú távú marginális csontstabilitás elsősorban az implantátum, különösen az implantátum nyaka körül jelentkező biomechanikai stimulációtól függ. Ez azt jelenti, hogy a klinikai siker mind rövid, mind hosszú távon az implantátum tulajdonságain múlik.
Ezen tényezők figyelmen kívül hagyása olyan problémákat okozhat, mint a fogak közötti fekete háromszögek, vagy legrosszabb esetben az implantátum elvesztése. A lágyszövet fertőzése és irritációja is lelassíthatja a gyógyulást, sőt ronthatják a hosszú távú eredményeket. Ezeket a problémákat az implantátumtól független tényezők is okozhatják, mint például a páciens nem megfelelő szájhigiéniája vagy általános egészségi állapota. Nagyon gyakran a problémákat ugyanazok a tényezők vagy körülmények okozzák, amelyek eredetileg a fog elvesztéséhez vezettek. Az Astra Tech BioManagement ComplexTM a mi garanciánk arra, hogy az eredmények mind rövid, mind hosszú távon megbízhatóak, kiszámíthatók és esztétikusak lesznek. Ez a következők egyedülálló kombinációjának köszönhető:
- OsseoSpeed™
- MicroThread™
- Conical Seal Design™
- Connective Contour™
A lágyszöveti tapadás a fejrészen, valamint a jól megtervezett biomechanikai kölcsönhatások az implantátum nyaka körüli csonttal optimális feltételeket biztosítanak a csont számára. Az egészséges implantátum körüli szövetek és a marginális csontok épségének megőrzésében fő tényező a fogak terhelésének megoszlása, valamint a mikromozgások és a mikroszivárgások előfordulásának megakadályozása.
A marginális csontszint alakulása az Astra Tech Implantációs RendszerTM-re
Hosszú éveken keresztül a kutatásra, tudományos háttérre valamint a dokumentációra koncentrálva követtük nyomon saját rendszerünkön keresztül a marginális csont szint alakulását és arra a következtetésre jutottunk, hogy a marginális csont szintek az Astra Tech implantátumok esetében egészen kiválóan alakulnak. Amikor az egészen kivételes saját erdményeinket összehasonlítottuk a jelenleg érvényben lévő standarddal kiderült, hogy egy jelentős eltérés (rés) van az Astra Tech Implantációs RendszerTM valamint a jelenleg sikeresnek mondott kezelési eredmények között.
Az Astra Tech Implant SystemTM-el elérhető szint
Több, mint 40 publikáció támasztja alá (Scientific Review, Documentation on marginal bone maintenance, 79114-USX; Date of issue: October 2008), hogy az átlagos marginális csont veszteség az Astra Tech Implantációs RendszerTM-t használva mindössze 0,3 mm a terhelés első éve alatt és utána sem változik meg ez az érték. Mindebből az következik, hogy az Astra Tech Implantációs RendszerTM-nek 5 év távlatában mindössze 0,3 mm a marginális csontvesztesége, mely négyszer jobb eredmény a jelenleg elfogadott standardnál.
A jelenleg elfogadott standard
A grafikonon a piros vonal jelöli az implantációs kezelések során fellépő -egészen mostanáig- standardként elfogadott marginális csontveszteség mértékét. (Első évben 1,0 mm-nél kisebb marginális csontveszteség, második évben még 0,2 mm, míg az ötödik év végére 1,5 mm az összes marginális csontveszteség, mely a jelenlegi norma által megengedett).
Tények a számok mögött
A fent említett mintegy 40 publikáció összesen több, mint 2000 páciens adatait dologzta fel és ennek az erdménye mutatta az első terhelés éve alatti mindössze 0,3 mm-es marginális csontveszteséget, mely nem változott a vizsgált periódus ötödik év végére sem. De amikor az adatainkat összesítettük és a jelenlegi standarddal kívántuk összehasonlítani őket, úgy döntöttünk, hogy még magasabbra emeljük a lécet. Azon felül, hogy az egyes publikációknak eleve nagy tudományos értékkel kellett rendelkezniük, még öt fontos követelményt is támasztottunk velük szemben:
- radiológiai tanulmányok
- előremutató tanulmányok
- implantátumok MicroThreadTM tulajdonsággal
- teljes, befejezett tanulmányok
- standard sebészeti implantációs protokollok használata
Mind az öt fenti kritériumnak 12 tanulmány felelt meg. Ez körülbelül 400 páciens adatait jelenti 1, 2, 3 és 5 éves követési időszakkal és támasztják alá a rendkívüli eredményeket. Amikor az Astra Tech Implantációs Rendszer adatait megmutattuk Tomas Albrektsson professzornak (Biomaterial Research, Sahlgrenska Akadémia, Göteborgi Egyetem, Svédország) -aki egyike volt az 1986 és 1993 közötti tudományos cikk szerzőinek-, a következőket mondta:
"A limitált marginális csont felszívódás, melyet Astra Tech implantátumoknál dokumentáltak azt jelzi, hogy itt az ideje az 1986-os standardunkat felülvizsgálni. Az új standard talán 50% vagy még kevesebb csont felszívódást engedhet meg a jelenlegihez képest, mint elfogadott sikeres eredményt."
Határozottan itt az ideje egy új standard felállításának.
Minden milliméter számít
Mint klinikus biztosan tudja, hogy egy adott páciens esetében 1 milliméter marginális csont veszteség lehet a különbség siker és sikertelenség között, különösen azokban az esetekben, ahol eleve limitált mennyiségű csont állt rendelkezésre.
A moláris régiókban 1 milliméter lehet a különbség aközött, hogy sikerül-e egy funkciót helyettesíteni avagy nem. Az esztétikus részeken mindössze 0,5 mm lehet a különbség az egészséges természetes lágyszövet, valamint két fog közötti fekete háromszög között. Természetesen azt se felejtsük el, hogy a páciensnek más lehet az elképzelése az esztétikus zónákról, mint az implantológusnak. Számukra az esztétikus zóna minden, ami egy mosoly és egy nevetés mögött van. Így mindenkit arra buzdítunk, hogy merjenek szembenézni a régi standarddal és követeljenek többet a saját rendszerüktől mind dokumentációban mind pedig eredményekben, mindezt a pácienseik érdekében.
A titok a 0,3 mm mögött
A marginális csontszint alakulása kritikus mind funkcionális, mind esztétikai szempontból. Eddig némi csontveszteség általánosan elfogadott volt, mint az implantációs kezelés elkerülhetetlen velejárója. Mi soha nem tudtunk azonosulni ezzel az állásponttal, mert nincs olyan indok, amiért a páciensnek vagy a fogorvosnak el kellene fogadnia a csontveszteséget.
A marginális csontszint megőrzése és az implantátum fej rész szintjén a megfelelő biológiai szélesség kialakítása mind a csont megfelelő stimulációját és az egészséges lágy rész kialakítását szolgálják. Ezt már a kezdetektől (1985) tudjuk.
Egy sikeres implantátumrendszer tervezéséhez nem elég csak a biológiai, mechanikai és kémiai ismeretekkel rendelkezni, hanem ezek egymásra gyakorolt hatásainak ismerete is elengedhetetlen. Az Astra Tech Implantációs RendszerTM-nél már a korai fejlesztési fázisokban a holisztikus megközelítést használtuk. Ezért van az, hogy a mi implantációs rendszerünk biológiai, biomechanikai és biokémiai alapokon nyugszik.
Egy olyan implantációs rendszert terveztünk, ahol számos egymástól kölcsönösen függő tényező dolgozik együtt: OsseoSpeedTM - több csont gyorsabban, MicroThreadTM - biomechanikai csont stimuláció, Conical Seal DesignTM - erős és stabil illeszkedés és Connective ContourTM - nagyobb lágyszöveti kontaktzóna és térfogat. Mindez együtt alkotja az Astra Tech BioManagement ComplexTM-et, mely a fontos összetevők együttesének egyedi kombinációjával alkot hosszútávú sikeres eredményeket.
Mindegyik kulcs jellemző fontos szerepet tölt be. A kémiailag módosított OsseoSpeed felület stimulálja az implantátum körüli csont gyógyulást. A MicroThread és a Conical Seal Design optimális biomechanikai és biológiai tulajdonságokon keresztül gondoskodik a csontról, ezáltal optimális terhelhetőséget biztosítva a mikro mozgások és mikro szivárgások kizárásával.
A Connective Contour felelős a megfelelő geometriáért és a nagyobb lágyszöveti kontakt zónáért és térfogatért, amellyel a marginális csontot védi. Ez a titka a mindössze 0,3 mm-es marginális csontveszteségnek, amikor az Astra Tech Implantációs Rendszerrel dolgozunk.